کد خبر: ۲۰۸۳۱۰
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

سهم اوراق بهادار آمریکا از دارایی‌‌های چین ۹ میلیارد دلار کم شد

سهم اوراق بهادار آمریکا از دارایی‌‌های چین ۹ میلیارد دلار کم شد

چین به دلیل تهدید آمریکا به ادامه تحریم‌های اقتصادی، سهم اوراق بهادار خزانه‌‌داری آمریکا از دارایی‌‌ها را حدود ۹ میلیارد دلار کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، وزارت خزانه‌‌داری آمریکا اعلام کرد: چین در بحبوحه تهدید فزاینده تحریم‌های اقتصادی از سوی واشنگتن به کاهش سهم اوراق بهادار خزانه‌‌داری آمریکا از دارایی‌‌ها ادامه داد و از ۱. ۸۶۷ میلیارد دلار دسامبر به ۴. ۸۵۹ میلیارد دلار در ژانویه رساند. این کاهش در ژانویه بیش از دو برابر کاهش ۱. ۳ میلیارد دلاری در ماه قبل از آن بود.

بر اساس این گزارش، چین دومین دارنده خارجی اوراق قرضه دولت آمریکا است اما دارایی‌‌ها را برای شش ماه متوالی کاهش داده و این رقم در آوریل ۲۰۲۲ به کمتر از مرز نمادین یک تریلیون دلار رسید. این کاهش در بحبوحه تلاش‌‌های پکن برای تنوع بخشیدن به سبد دارایی و کاهش وابستگی به دلار آمریکا و در عین حال ترویج استفاده بین‌المللی از یوآن چین در بحبوحه تهدید تحریم‌ها صورت می‌گیرد.

معاون بخش بین‌المللی مالی در موسسه مالی و بانکداری در این باره گفت: چین در دهه اخیر دارایی‌‌ها را ۱. ۳۴ درصد کاهش داده که شامل کاهش ۶. ۱۶ درصد در سال ۲۰۲۲ است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ