کد خبر: ۲۰۸۳۱۶
۱۳:۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

اقدامات جدید بانک مرکزی برای گشایش‌های ارزی بعد از توافق با عربستان و امارات
با صدور بیانیه ایی اعلام شد:

اقدامات جدید بانک مرکزی برای گشایش‌های ارزی بعد از توافق با عربستان و امارات

بانک مرکزی از توافق با عربستان و امارات و ایجاد گشایش‌های ارزی ، تامین کلیه‌ تقاضاهای درهم و خدمات رسانی شعب ارزی و صرافی های منتخب در تعطیلات نوروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک مرکزی در بیانیه‌ای در خصوص گشایش‌های ارزی اعلام کرد: موفقیت ایران در عرصه سیاست خارجی و اولویت ارتباطات موثر با همسایگان از جمله توافق با کشورهای عربی بخصوص با کشورهای عربستان و امارات گشایش‌های ارزی مطلوبی ایجاد کرده است.

به طوری که شنبه ۲۷ اسفند رشد عرضه درهم در مرکز مبادله، منجر به مبادله ۶۳۰ میلیون درهم شد که با تداوم و رشد معاملات درهم، کلیه تقاضاهای درهمی تامین خواهد شد.

مذاکرات فشرده بانک مرکزی با کشورهای مذکور و هم افزایی عملیات دستگاه دیپلماسی با گروه اقتصادی دولت، نتایج مثبتی در ارتباطات بین بانکی و حصول نتایج ملموس ایفا کرد که مکمل سیاست‌های ارزی بانک مرکزی خواهد بود.

دیپلماسی اقتصادی دولت از طریق ایجاد کانال های مالی جدید، ایجاد خطوط اعتباری و سرمایه گذاری کشور های عربی، افق های روشنی برای مدیریت بازار ارز در آینده نزدیک را رقم خواهد زد.

بانک مرکزی به منظور مدیریت عملیات ارزی این توافق در ایام عید نوروز سال ۱۴۰۲ تعطیل نخواهد بود و علاوه بر این شعب ارزی و صرافی های منتخب نیز در این ایام به مردم خدمات رسانی خواهند کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ