1. صنایع
شنبه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ ۰۳:۳۰
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 209956
5 مدیر بانکی و مالی به مشارکت اخلال در نظام اقتصادی متهم شدند + جزئیات
دادستان تهران:

5 مدیر بانکی و مالی به مشارکت اخلال در نظام اقتصادی متهم شدند + جزئیات

دادستان تهران درخصوص جزئیات صدور کیفرخواست برای ۵ مدیر بانکی و مالی با اتهام مشارکت اخلال کلان در نظام اقتصادی، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی صالحی از صدور کیفرخواست برای ۵ مدیر بانکی و مالی خبر داد و گفت: متهمان ردیف‌های اول و دوم پرونده، مدیر عامل وقت و مدیر هلدینگ تابعه بانکی هستند که به مشارکت در اخلال کلان در نظام اقتصادی از طریق تحصیل نامشروع به میزان ۱.۲ هزار میلیارد تومان متهم هستند.

وی افزود: این مبلغ از سوی مدیران وقت بانک دیگر سال ۹۸ و به منظور تسویه بدهی هلدینگ وابسته بانک دیگر در قالب تسهیلات کلان بانکی پرداخت شده و طریق تحصیل آن فاقد مشروعیت قانونی و مغایر با ضوابط و مقررات و در راستای منافع شخص حقوقی ذینفع یعنی هلدینگ تابعه و دو شرکت زیر مجموعه بود.

این مقام مسئول ادامه داد: متهمان ردیف‌های بعدی این پرونده، سه نفر از مدیران وقت بانک دیگری به عنوان عوامل اعطای تسهیلات هستند که از جایگاه قانونی سوء استفاده کردند و به اتهام مشارکت در اخلال کلان در نظام اقتصادی درخواست مجازات شده است. این سه نفر بدون رعایت مقررات قانونی و با این توجیه که تشریفات قانونی پرونده بعد از پرداخت تسهیلات طی می‌شود با صدور دستورات شفاهی مستقیم از سوی عضو هیات مدیره یکی از بانک‌ها به رئیس یکی از شعب بانک در تهران و در خارج از وقت اداری آخرین روز کاری سال ۹۸، اقدام به پرداخت تسهیلات کردند.

صالحی گفت: طبق مصوبه بانک مرکزی این میزان از تسهیلات به شرکت‌های هلدینگی که صرفاً مدیریت بر دیگر شرکت‌ها داشته آن هم بدون تشریفات، غیر قانونی بوده و متهمان نیز به این امر واقف بودند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید