1. صنایع
چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ ۰۳:۳۰
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 213970
افزایش 4 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر توسط شرکت های بورسی و غیر بورسی
تا تابستان آینده وارد مدار خواهند شد:

افزایش 4 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر توسط شرکت های بورسی و غیر بورسی

طبق برنامه‌ اعلامی، قرار است بیش از ۴ هزار مگاوات نیروگاه جدید توسط شرکت های بورسی و غیر بورسی وارد مدار شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمود کمانی رئیس سازمان انرژی تجدیدپذیر و بهره وری انرژی، گفت: ناترازی ویژه‌ای در حوزه برق و تامین سوخت نیروگاه‌ها وجود دارد و به سبب آن اهمیت توسعه انرژی تجدید پذیر واضح است.

وی افزود: برای رهایی از این وضعیت باید به سمت توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر رفت. دولت در شروع به کار اعلام کرد برنامه ۱۰ هزار مگاواتی در توسعه تجدیدپذیر‌ها دارد و اهداف بزرگی را مشخص کرد. مصوبات جدید در حوزه توسعه نبروگاه‌های تجدیدپذیر مصوبه‌ای برای احداث ۳۰ هزار مگاوات انرژی تجدید پذیر تصویب و بزودی مصوبه شورای انرژی برای تعیین تکلیف بخشی از آن اعلام خواهد شد.

کمانی ادامه داد: برای نیروگاه‌های تامین صنایع نیز ۲۸۰۰ مگاوات پروانه صادر شده و امید است با احتساب سهم صنایع در ایجاد نیروگاه‌ها در اوج سال آینده بیش از ۴ هزار مگاوات نیروگاه وارد مدار و فضا برای شرکت‌های بورسی و غیر بورسی در تجدید پذیر‌ها تسهیل شود.

احمد توکلی مدیرکل دفتر امور حقوقی و قرارداد‌های ساتبا هم در خصوص روند برگزاری مناقصه نیروگاه‌های تجدیدپذیر، گفت: پیرو مصوبه شورای اقتصاد باید با استفاده از ظرفیت ماده ۱۲ برای توسعه تجدیدپذیر‌ها تلاش شود. در سفر‌های استانی مشخص شد استاندار‌ها باید ساختگاه‌ها برای ایجاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر را مشخص کنند.

وی افزود: تاکنون برای ۸۰ هزار مگاوات ساختگاه، معرفی و اولویت بندی پالایش ۴۵۰۰ تا ۵ هزار هزار مگاوات ساختگاه، نهایی شد. ۴ مرحله مناقصه هم برگزار و بخشی از این ۴ هزار مگاوات تعیین تکلیف شده و ۹۵۰ مگاوات از آن باقی مانده که مناقصه بزودی برگزار می‌شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید