1. صنایع
یکشنبه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ ۱۵:۴۴
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 214058
انتقاد از کوتاهی دولت در ساخت پترو پالایشگاه ها و تولید خوراک پتروشیمی‌
نماینده مجلس اعلام کرد:

انتقاد از کوتاهی دولت در ساخت پترو پالایشگاه ها و تولید خوراک پتروشیمی‌

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس، کوتاهی شرکت پالایش و پخش در ساخت پتروپالایشگاه ها و افزایش تولید خوراک پتروشیمی‌ها را غیر قابل قبول دانست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هادی بیگی نژاد با اشاره به کوتاهی شرکت پالایش و پخش در ساخت پتروپالایشگاه‌ها به خانه ملت گفت: ایجاد پترو پالایشگاه تبدیل به سیاست مهمی شده اما وزارت نفت چنین دیدگاهی را قبول ندارد. این مسئله موجب دلخوری نمایندگان به ویژه اعضای کمیسیون انرژی شده تا جایی که در لایحه بودجه به مدت 2 سال متناوب ایجاد پتروپالایشگاه و تولید مواد پایه پتروشیمی مورد تاکید قرار گرفت اما اقدامی نشد.

وی افزود: به دنبال کوتاهی دولت در اجرای قانون بودجه، نمایندگان در لایحه برنامه هفتم توسعه مجددا ایجاد پالایشگاه 300 هزار بشکه‌ای سلیمانی را مورد تاکید قرار دادند اما باز هم رفتار دولت موجب دلخوری شد. به خطر افتادن تامین سوخت از جمله دلایل مقاومت مسئولان وزارت نفت بشمار می‌آید اما در صورت ایجاد پترو پالایشگاه‌ها، فرآورده سوختی به میزان کافی تولید خواهند کرد.

بیگی نژاد ادامه داد: 60 تا 70 درصد ظرفیت خالی پتروشیمی‌ها به دلیل کمبود خوراک است. به همین دلیل چاره‌ای جز ساخت پتروپالایشگاه نیست و جای تعجب است که شرکت ملی پالایش و پخش با سیاست‌های صریح مخالفت می‌کند. به اصلاح مرغ‌ آنها یک پا دارد !

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید