کد خبر: ۲۱۴۰۹۵
۰:۰ - ۱۴۰۲/۶/۲۸

دادستان کل کشور عضو هیئت عالی بانک مرکزی شد
با تصمیم جدید مجمع تشخیص مصلحت:

دادستان کل کشور عضو هیئت عالی بانک مرکزی شد

طبق تصمیم جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، دادستان کل به عضویت در هیئت عالی بانک مرکزی درآمد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدباقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تصحیح ماده ۲۴ آیین‌نامه مجمع، گفت: جلسات مجمع با حضور دو سوم اعضا رسمیت می‌یابد و نصاب رأی در موضوعات اختلافی از رأی دو سوم اعضای مجمع به رأی سه پنجم کل اعضا تغییر کرد.

بر اساس این گزارش، بررسی طرح بانک مرکزی که پس از رد مواردی از آن در شورای نگهبان به مجمع ارجاع شده بود در دستور کار قرار گرفت و با توجه به مصوبه جلسه پیشین درباره عضویت دادستان کل در هیئت عالی بانک مرکزی، اصلاح عبارتی در بند ج ماده ۹ این تصویب شد.

همچنین موضوع بند ذ ماده ۱۸ این مصوبه مطرح شد که پس از تبادل نظر موافقان و مخالفان و استماع نظر رئیس کل بانک مرکزی، مجمع تشخیص مصلحت نظام مقرر کرد: چگونگی نظارت فقهی موضوع این ماده در چارچوب مفاد ماده ۱۸ و  ساختارهای نظارتی بانک مرکزی، توسط دبیر شورا پیشنهاد و پس از تصویب در شورای فقهی، توسط رئیس کل بانک مرکزی ابلاغ می شود.

اعضای مجمع عمومی بانک مرکزی تا پیش از این شامل رئیس جمهور (رئیس مجمع)، وزیر اقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه، دو نفر از وزراء به‌ انتخاب هیئت وزیران، دو نماینده مجلس به‌عنوان ناظر و بدون حق رأی و رئیس‌کل بانک مرکزی به‌ عنوان دبیر و بدون حق رأی بودند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ