کد خبر: ۲۱۴۰۹۹
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۲/۶/۲۷

۵.۵ میلیارد یورو به حساب ۶ بانک دولتی و بورسی واریز شد
رئیس بانک مرکزی:

۵.۵ میلیارد یورو به حساب ۶ بانک دولتی و بورسی واریز شد

رئیس بانک مرکزی از واریز ۵.۵ میلیارد یورو از منابع بلوکه در کره جنوبی به حساب ۶ بانک دولتی و بورسی و توسط دو بانک الاهلی و الدخان قطر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا فرزین با اشاره به آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی در برنامه تلویزیونی گفت: ۱۹ مرداد، تمام منابع غیرقابل دسترس ایران که در بانک‌های کره جنوبی و شعبه سئول بانک ملت نگهداری می‌شد به حساب بانک مرکزی سوئیس برای تبدیل به یورو منتقل شد.

وی افزود: طی این مدت بانک‌های کشاوزی، سامان، پاسارگاد، گردشگری، شهر و کارآفرین در ۲ بانک قطری الدوخان و الاهلی حساب باز کردند. طبق توافقات انجام تمام پرداخت‌ها توسط کارگزاران بانک‌های قطری و سوئیفت صورت گرفت. دیروز نامه رسمی مقامات قطری دریافت شد که حساب ۶ بانک فعال شده و امروز ۵.۵ میلیارد یورو به حساب بانک‌ها واریز شد.

فرزین ادامه داد: کلیه منابع حاصله، ذخایر ارزی بانک مرکزی بوده و بنا به مصالح ملی و در جهت تقویت ریال استفاده می شود. شکایت ایران از کره جنوبی به دلیل عدم دسترسی به این وجوه و کاهش ارزش به منظور دریافت خسارت در حال پیگیری است و ادامه می یابد. همچنین دسترسی به منابع ارزی در چند کشور در حال انجام بوده و در صورت تحقق قطعی نتایج اعلام می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ