کد خبر: ۲۱۶۶۶۶
۰:۰ - ۱۴۰۲/۸/۲۸

ادعای عدم نقش دولت در قیمت‌گذاری بنزین با طرح جدید تخصیص
عضو کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد:

ادعای عدم نقش دولت در قیمت‌گذاری بنزین با طرح جدید تخصیص

عضو کمیسیون انرژی مجلس مدعی شد دولت در طرح تخصیص بنزین به سرپرستان خانوار‌های بدون خودرو، نقشی در تعیین قیمت نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مالک شریعتی نیاسر با اشاره به اینکه عدالت زیرساخت و پایه اساسی نظام ایران است در برنامه میز اقتصاد، گفت: هرچند بسیاری از روند‌های قبلی اصلاح شده ولی حوزه حامل‌های انرژی همچنان دارای ناعدالتی در توزیع یارانه‌ها است. بطوریکه 4 سال پیش نیاز خانوار‌ها به یارانه انرژی و میزان بهره‌مندی در دهک‌های کم‌درآمد و پردرآمد یک به 30 بود.

وی افزود: حدود 50 درصد خانوار‌ها فاقد خودرو بوده و طرح تخصیص بنزین یارانه‌ای به سرپرستان این خانوار‌ها، روند فعلی توزیع را تغییر خواهد داد. به این صورت که به‌جای تخصیص بنزین به خودرو‌ها، طبق الگویی به خانوار‌ها داده شود اما دولت باید تنظیم‌گر بوده و نباید قیمت تعیین کند.

شریعتی ادامه داد: خانوارهای بدون خودرو می‌توانند بنزین مازاد را در بازار مبادله با قیمت بیشتری به متقاضیان بفروشند. وزارت نفت هم با عدالت‌مداری این طرح موافق است ولی برای اجرا، دیگر متولیان از قبیل وزارت رفاه، سازمان های نظارتی و امنیتی و غیره هم باید پای کار باشند. زیرساخت فنی این طرح یعنی قابلیت تخصیص سوخت بر روی کارت ملی هم به‌طور کامل انجام شده و مشکلی نیست.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ