1. شرکت ها
دوشنبه, ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۰۳:۳۱
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 216712
پیشنهاد افزایش سرمایه 300، 52 و 30 درصدی "فملی" و دو شرکت دیگر
از محل سود انباشته صورت می گیرد:

پیشنهاد افزایش سرمایه 300، 52 و 30 درصدی "فملی" و دو شرکت دیگر

سه شرکت ملی مس، سیمان اصفهان و سرمایه گذاری مس سرچشمه به ترتیب از برنامه افزایش سرمایه ۳۰، ۳۰۰ و ۵۲ درصدی از محل سود انباشته خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سه شرکت ملی مس، سیمان اصفهان و سرمایه گذاری مس سرچشمه به ترتیب از برنامه افزایش سرمایه 30، 300 و 52 درصدی از محل سود انباشته خبر دادند.

بر اساس این گزارش، "فملی" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 60 به 78 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته به منظور تامین بخشی از منابع مورد نیاز جهت تکمیل طرح های توسعه در دست اجرا اعمال خواهد شد.

همچنین "سصفها" درصدد است سرمایه فعلی را از 50 به 200 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته اعمال خواهد شد تا صرف  اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش مورد نیاز برای اجرای برنامه های آینده و بهره مندی از معافیت مالیاتی شود.

در این میان، "سرچشمه" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 765 میلیارد به 1.1 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی، کاهش ریسک و تقویت پرتفوی بورسی، جلوگیری از خروج وجه نقد و حفظ تداوم سودآوری اعمال خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید