کد خبر: ۲۱۶۷۱۷
۰:۰ - ۱۴۰۲/۸/۲۹

سقف سنوات خدمت ۳۵ ساله و سن بازنشستگی ۶۲ و ۵۵ سالگی مردان و زنان
رئیس مجلس اعلام کرد:

سقف سنوات خدمت ۳۵ ساله و سن بازنشستگی ۶۲ و ۵۵ سالگی مردان و زنان

رئیس مجلس، سقف سنوات خدمت را ۳۵ سال و حداکثر سن بازنشستگی مردان و زنان را ۶۲ و ۵۵ سال اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد باقر قاایباف در جلسه نوبت دوم عصر دیروز مجلس درباره شبهاتی مبنی بر سن بازنشستگی تا ۴۲.۵ سال بیمه شدگان سال جاری، گفت: سقف سنوات خدمت حداکثر ۳۵ سال بوده و سقف سن بازنشستگی آقایان و خانم‌ها ۶۲ و ۵۵ سال تعیین شد.

محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم هم گفت: متقاضیان بازنشستگی زودتر از موعد هم می‌توانند اعلام بازنشستگی کنند. حقوق بازنشستگی این گروه طبق احکام مصوب مجلس برقرار خواهد بود.

براساس این گزارش، مجلس طبق ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم و به منظور کاهش ناترازی صندوق های بازنشستگی با افزایش سن بازنشستگی موافقت کرد که برای گروه های مختلف به شرح زیر است:

۱. بیمه پردازانی که ۲۸ تا ۳۰ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنها برای بازنشستگی اضافه نمی‌شود.

۲. بیمه پردازانی که ۲۵ تا ۲۸ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی ۲ ماه اضافه می‌شود.

۳‌. بیمه پردازانی که ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی ۳ ماه اضافه می‌شود.

۴. بیمه پردازانی که طبق قوانین ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی ۴ ماه اضافه می‌شود.

۵. بیمه پردازانی که مطابق قوانین تا ۱۰ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی پنج ماه اضافه می‌شود.

تبصره یک - اجرای تمام یا بخشی از این احکام مشروط بر آن است که سن بیمه شده در زمان بازنشستگی برای مردان از 62 سال و برای زنان از 55 سال بیشتر نباشد.

تبصره ۲ - اصلاحات فوق در قوانین صندوق های بازنشستگی به استثنای صندوق هایی که حداقل سن بازنشستگی بیمه شدگان آنها از ارقام مذکور در تبصره یک بیشتر است به صورت دائمی اعمال می شود.

تبصره ۳ - ایثارگران و مشمولان قوانین سخت و زیان آور مشمول قوانین خاص خود هستند.

تبصره ۴ - اشخاص موضوع این حکم با رضایت خود و موافقت دستگاه های ذی ربط می توانند بدون نیاز زمان های اعلامی در بندهای ۲ الی ۵ تا سقف سن موضوع تبصره یک حسب مورد به خدمت ادامه دهند. خدمت مازاد بر اساس قوانین و مقررات مربوطه امکان پذیر است.

تبصره ۵ - چنانچه دستگاه ها به خدمات برخی از کارکنان نیاز نداشته باشند حسب مورد می توانند بدون لحاظ زمان های اعلامی با پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه و موافقت معاون اول رئیس جمهور بر اساس قوانین مربوط نسبت به صدور احکام بازنشستگی آنان اقدام کنند.

تبصره ۶ - افرادی که تقاضای خود مایل به بازنشستگی زودتر از موعد فوق الذکر باشند، بازنشستگی آنها مطابق قوانین مربوطه و بدون رعایت بندهای یک تا ۵ بلامانع است و حقوق بازنشستگی آنان مطابق احکام این سند برقرار خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ