1. سایر حوزه ها
سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ۱۵:۰۲
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 216767
25 درصد ایرانی ها مستأجرند/ وعده احداث 27 شهر ساحلی در جنوب
وزیر راه :

25 درصد ایرانی ها مستأجرند/ وعده احداث 27 شهر ساحلی در جنوب

وزیر راه با اعلام اینکه یک چهارم جمعیت ایران مستاجر هستند، وعده احداث ۲۷ شهر ساحلی در نوار جنوبی داد!

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهرداد بذرپاش با تاکید بر اهمیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای رفع دغدغه زندگی افراد فاقد مسکن، اعلام کرد: در موضوع مسکن و اجرای طرح نهضت ملی مسکن فناوری ساخت، مصالح ساختمانی، نیروی کار متخصص و نیروی کار ماهر، همگی وجود دارد.

یک چهارم جمعیت مستأجر هستند و طبق آمار بانک مرکزی، نرخ تورم نقطه به نقطه در آبان 1.5 درصد کاهش داشت و رشد معاملات مسکن نیز حدود 3 تا 4 درصد افزایش یافت اما همچنان سهم اجاره در سبد خانوار بالا بوده و باید با تولید و عرضه مسکن، کم شود. در این میان میزان تسهیلات از 350 به 550 میلیون تومان افزایش و سود بازپرداخت نیز از 23 به 18 درصد کاهش یافت.

بافت فرسوده و ساخت و نوسازی با توجه به وجود تمام زیرساخت‌ها بسیار حائز اهمیت و مورد تاکید است. بنابراین با توجه به محدودیت منابع دولت انتظار می‌رود نوسازی بافت فرسوده و ساخت مسکن در اولویت و شهرداران پای کار باشند.

تامین بیش از 50 هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن کاری مهم بوده و تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر با اولویت دنبال شود. ایجاد و احداث 27 شهر ساحلی در نوار جنوبی پروژه مترقی بوده که بخشی از برنامه‌ریزی‌ها برای مکان یابی، استقرار جمعیت و صنایع در آن انجام شد.

همچنین خط ریلی چابهار در سال آینده راه اندازی شده و در خصوص سیاست‌های توسعه دریامحور اقدامات مناسبی در حال انجام است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید