1. صنایع
چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۴۰۳ ۰۰:۰۴
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کد خبر: 224269
عرضه جدید خودروهای وارداتی با 36 محصول در سامانه یکپارچه آغاز شد

عرضه جدید خودروهای وارداتی با 36 محصول در سامانه یکپارچه آغاز شد

دور جدید عرضه خودروهای وارداتی با ثبت نام 36 محصول برای متقاضیان واجد شرایط به مدت 6 روز در سامانه یکپارچه آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی، اعلام کرد: کلیه متقاضیان واجد شرایط در ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری، می توانند از امروز 19 تیر تا ساعت ۲۳:۵۹ یکشنبه 24 تیر ثبت‌نام کرده و پنج اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب کنند.

متقاضیان باید از دوشنبه 18 تیر تا ساعت ۱۲ شنبه 23 تیر یکی از حساب‌ها را فقط نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو وارداتی وکالتی و مبلغ 500 میلیون تومان مسدود کنند.

آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام کرده و اولویت دارند تنها در این عرضه اولویت حفظ و در صورت عدم انتخاب پنج اولویت از سامانه حذف می‌شوند و در عرضه‌های آتی همانند سایر متقاضیان بر اساس شرایط اعلامی باید اقدام کنند.

قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد به ریال:

عرضه جدید خودروهای وارداتی با 36 محصول در سامانه یکپارچه آغاز شد

 

 

 

 

 

 

تبصره ۱- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌شود که واردکنندگان با رعایت آئین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کرده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام کنند.

قیمت فروش محاسباتی علی‌الحساب خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد به ریال:

عرضه جدید خودروهای وارداتی با 36 محصول در سامانه یکپارچه آغاز شد

 

 

 

 

 

 

عرضه جدید خودروهای وارداتی با 36 محصول در سامانه یکپارچه آغاز شد

 

 

 

تبصره ۲- قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می‌توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰ درصد قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام کنند.

تبصره ۳- قیمت قطعی خودروها پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۴- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌شود.

تبصره ۵- کلیه شرکت‌های واردکننده باید طبق آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند. در صورت تأخیر در تحویل و … قراردادها مشمول جرایم مندرج در آئین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۶- با وکالتی کردن حساب و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره ۷- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آئین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید