کد خبر: ۹۶۱۳۹
۰:۰ - ۱۳۹۷/۶/۱۷

رتبه نقد شوندگی + بازدهی۵۰ سهم بزرگ / مقایسه با شاخص
در بازه یک و ۵ ماه صورت گرفت:

رتبه نقد شوندگی + بازدهی۵۰ سهم بزرگ / مقایسه با شاخص

رتبه نقدشوندگی و بازدهی سهام50 شرکت بزرگ بورسی و فرابورسی درمرداد و 5 ماه نخست سال نشان می دهد برخی بزرگان بورس از میانگین بازدهی 42 درصدی شاخص هم کمتر و حتی با زیان روبرو شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاخص بورس طی 5 ماه اخیر با رشد بیش از 40 هزار واحدی به بازدهی 42 درصدی رسید اما عملکرد 50 شرکت بزرگ در مقایسه با میانگین بازدهی بازار سهام و همچنین دامنه بازدهی مثبت 856 درصد تا منفی 74 درصد  نشان می دهد برخی از بزرگان بورس نه تنها جزو سهام پربازده نبودند بلکه از میانگین بازدهی شاخص بورس هم کمتر و حتی با بازدهی منفی سهام روبرو شدند.

بنابراین دراین گزارش عملکرد 50 شرکت بورسی و فرابورسی در 18 صنعت بر اساس رتبه نقدشوندگی، بازده ماهانه مرداد و 5 ماه نخست سال جاری بررسی شده است.

از سوی دیگر در بررسی رتبه نقدشوندگی که می تواند معیاری برای تصمیم گیری باشد، ذوب آهن با رتبه یک و سرمایه گذاری مسکن تهران با رتبه 65 در انتهای این جدول قرار دارد.

در این میان سهام شرکت های فولاد خوزستان، ذوب آهن ، چادرملو و گل گهر با بازدهی 120، 116، 91 و 88 درصدی بیشترین بازدهی و شرکت های ایران ارقام و چند سازان با بازدهی منفی 3و 2 درصدی بیشترین زیان را به همراه داشته اند.

این آمار و ارقام توسط شرکت پردازش اطلاعات مبنا و نرم افزار ره آورد تهیه و اعلام شده است. 

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ