کد خبر: ۹۸۹۴۵
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۷/۱۰

سران قوا اختیارات جدید به بانک مرکزی دادند/جذب منابع ارزی
در راستای مدیریت بازار ارز:

سران قوا اختیارات جدید به بانک مرکزی دادند/جذب منابع ارزی

در جلسه امروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی،سران قوا در بررسی اختیارات مورد نیاز بانک مرکزی در بازار ارز و پول، موارد جدیدی را تصویب کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور سران قوا برگزار و در ادامه بررسی اختیارات مورد نیاز بانک مرکزی در مورد بازار ارز و پول تصویب شد این نهاد ناظر مجاز به انتشار اوراق مشارکت ارزی – ریالی باشد.

بر اساس این مصوبه، بانک مرکزی موظف است تمهیدات و تسهیلات لازم را برای خرید و فروش فوری ارز حاصل از صادرات پتروشیمی و فولاد و دیگر محصولات صادراتی که توسط صادر کنندگان عرضه می شود، در بازار ثانویه ارز فراهم کند.همچنین مجاز به عملیات بازار باز است و می تواند برای اعمال سیاست پولی، نسبت به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی منتشره توسط دولت اقدام کند.

شورای عالی هماهنگی اقتصادی به منظور تشویق سرمایه گذاری و جذب منابع ارزی از برخوردار شدن امتیاز مجوز اقامت 5 ساله اتباع دولت های خارجی در صورتی که حداقل 250 هزار دلار جهت سرمایه گذاری به ایران وارد کنند، مطابق ضوابطی که دولت اعلام می کند،خبر داد.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ