کد خبر: ۱۵۴۰۲۹
۱۱:۵ - ۱۳۹۹/۳/۱۰

معضلات و وعده های محقق نشده شرکتی که وکالتنامه های ۱۴ سال پیش دارد
تعدادی از سهامداران اعلام کردند:

معضلات و وعده های محقق نشده شرکتی که وکالتنامه های ۱۴ سال پیش دارد

تعدادی از سهامداران سیمان مجد خواف با اعلام معضلات و وعده های محقق نشده مدیران در مورد وکالتنامه های اخذ شده ۱۴ سال ، پیش نکاتی را مطرح کردند.

 به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سیمان مجد خواف از اسفند 90 با قیمت 150 تومانی هر سهم وارد بازار سهام شده و با سرمایه بیش از 53 میلیارد تومانی در بازار پایه زرد حضور دارد . در این میان تعدادی از سهامداران "سخواف" در مورد وکالتنامه های اخذ شده گلایه و اعلام کرد : هشت سال است که شرکت سیمان مجد خواف اقدام به اخذ وکالت نامه با حق توکیل به غیر، جهت اتخاذ تصمیم و‌ اعمال حق رای در مجامع کرده است.

درست 14 سال پیش و با حمایت دولت وقت، پذیره نویسی برای خرید سهام شرکت سیمان مجد خواف آغاز شد. کمی بیشتر از دو ماه ، 55 هزار نفر از سراسر ایران برای خرید سهام این شرکت اقدام کردند و در چند مرحله پذیره نویسی و با مشارکت سهامداران حدود 53 میلیارد تومان فراهم شد به امید آنکه این پروژه به اصطلاح زودبازده ، روزگاری نفعی برای سهامداران داشته باشد. غافل از آنکه حتی در روزهای پر رونق بورس این شرکت با موقعیت ممتاز و استراتژیک ، عایدی برای آنها نخواهد داشت و آن امید زودبازده به ناامیدی بدل خواهد شد.

براساس گزارش کارگزاری بانک رفاه، ارزش این شرکت نزدیک به 900 میلیارد تومان اعلام می شود اما قیمت سهام شرکت کماکان زیر قیمت ذاتی و در محدوده قیمتی 600 تومان نگه داشته شده و به رغم مشارکت سهامداران در تامین نقدینگی و افزایش سرمایه ، باز هم منفعتی نصیب سهامداران نشده است.

این شرکت مستقر در 11 کیلومتری خواف ، 5 هزار هکتار معدن آهک و 150هکتار زمین دارد و جز معدود شرکت های سیمانی دارای مالکیت زمین با سند شش دانگ است . از مزیت های دیگر این شرکت ، نزدیکی آن به معادن سنگ آهن سنگان است.

اگرچه این پروژه برای تولید روزانه بیش از سه هزار و 300 تن سیمان که در سال بالغ بر یک میلیون تن خواهد بود، راه اندازی شد اما اکنون با کمتر از یک سوم ظرفیت و طبق صورت های مالی 12 ماهه منتهی به سال گذشته فقط 276.129 تن سیمان تولید می شود.

سال 85 مدیرعامل شرکت، میزان اشتغال زایی مستقیم این طرح را در دوران ساخت 800 نفر و در زمان بهره برداری و تولید به 3500 نفر اعلام کرده بود و غلام حیدر ابراهیم بای سلامی رئیس هیات مدیره وقت سیمان مجد خواف نیز در سال 94 اشتغال زایی این طرح را به صورت مستقیم 400 نفر و به صورت غیر مستقیم 1000 نفر عنوان کرده اما اکنون پس از گذشت 14 سال، تعداد کارکنان این شرکت زیر صد نفر است.

هیات مدیره شرکت سال 91 اقدام به اخذ وکالت نامه از سهامداران و بدون ذکر تاریخ و با حق توکیل به غیر کرده و در چندین نوبت در مجامع مختلف از آنها بهره ها برده است. در این سالها با اخذ اختیار تام و تصاحب حقوق مالکانه سهامداران ، اتخاذ تصمیم و اعمال رای کرده و‌ منافع چندین هزار نفر را به خطر انداخته است.

این روزها موضوع وکالتنامه به قدری با اهمیت است که چندی قبل یکی از مدیران حقوقی بورس به سهامداران هشدار داد نهایت دقت و هوشیاری را در اعطای وکالت حق رای و حضور در مجامع بکار گیرند و جز در موارد ضروری این حق را از خود ساقط و سلب نکنند.

اکنون با این وکالتنامه های غیرمتعارف، کنترل و اداره شرکت سیمان مجد خاف به جای سهامداران ، در دست عده ای است که سهام اکثریت را در اختیار ندارند و سالها است سهام و اداره شرکت را کنترل می کنند .

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ