کد خبر: ۱۵۸۰۲۴
۰:۰ - ۱۳۹۹/۶/۲۶

عرضه اولیه ۱۰ درصدی شرکت کوچک بازار SME فقط برای دو گروه از سهامداران
یکشنبه آینده رخ می دهد :

عرضه اولیه ۱۰ درصدی شرکت کوچک بازار SME فقط برای دو گروه از سهامداران

۱۰ درصد سهام شرکت ستبران به عنوان ششمین واگذاری بازار شرکت های کوچک و متوسط (SME) یکشنبه آینده فقط برای دو گروه از سهامداران عرضه اولیه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، زمان عرضه اولیه صنعتی و معدنی ستبران در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس (SME) مشخص شد تا این بازار خاص که ششم دی سال 97 راه اندازی شده و تاکنون 11 شرکت را پذیرفته، میزبان ششمین شرکت جدید باشد .

به این ترتیب، مقرر شده عرضه اولیه 10 درصد از سهام این شرکت معادل 2 میلیون سهم با نماد "ستبرا" یکشنبه 30 شهریور در تابلو رشد انجام شود.

طبق ماده دو دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات سهام و حق تقدم خرید سهام در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس مصوب ۱۱ اسفند سال ۹۴ هیات مدیره سازمان بورس، خرید سهام در این بازار صرفاً توسط اشخاص زیر امکان پذیر است:

گروه اول: کلیه اشخاص حقوقی

گروه دوم: سرمایه گذاران نهادی موضوع بند ۳ مصوبه ۲۸ شهریور سال ۸۶ هیات مدیره سازمان بورس با اصلاحات بعدی آن و اشخاصی که با خرید سهام شرکت به سرمایه گذار نهادی مذکور تبدیل می شوند که شامل بانک‌ها و بیمه ها، هلدینگ‌ها؛ شرکت‌های سرمایه‌گذاری؛ صندوق بازنشستگی؛ تامین سرمایه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثبت شده نزد سازمان بورس، هر شخص حقیقی یا حقوقی که بیش از ۵ درصد یا بیش از ۵۰۰ میلیون تومان از ارزش اسمی اوراق بهادار در دست انتشار ناشر را خریداری کند، سازمان ها و نهادهای دولتی و عمومی، شرکت های دولتی و اعضای هیات مدیره و مدیران ناشر یا اشخاصی که کارکرد مشابه دارند، است.

با توجه به اینکه سهام شرکت صنعتی و معدنی ستبران فاقد بازارگردان است معاملات ثانویه و حق تقدم خرید سهام در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس امکان‌پذیر است که مراحل انجام معاملات در هر جلسه معاملاتی به شرح ذیل است:

طبق بررسی های بورس پرس، شرکت صنعتی و معدنی ستبران ۱۹ تیر سال ۱۳۶۳ با سرمایه ۵۰۰ میلیون تومانی در مجتمع صنعتی تاکستان و منطقه بسیار مناسب از نظر دسترسی به معادن و نیز آزاد راه‌های ارتباطی و راه‌آهن تأسیس شد و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. ماشین آلات این شرکت ساخت شرکت های معتبر اروپایی از جمله NEI انگلستان و DOREST آلمان است. این شرکت در حال حاضر با ۴۹ نیروی انسانی دارای 2 میلیارد تومان سرمایه اسمی است.

این شرکت در زمینه تهیه و خردایش کانی های غیرفلزی با کیفیت بسیار مناسب جهت مصرف در صنایع کاشی، سرامیک، لعاب چینی، مظروف، چینی های صنعتی و دیگر صنایع فعالیت می کند. در حال حاضر ظرفیت تولید این شرکت سالانه مقدار ۱۰۰ هزار تن پودر میکرونیزه سخت و نرم شامل کوارتز، فلدسپات، دولومیت، کائولن ،کربنات و غیره در انواع مش و دانه بندی مختلف است.

با توجه به اینکه کلیه صنایع ایران دچار مشکلات عدیده‌ای هستند؛ "ستبرا" ضمن حفظ تولید مبادرت به ایجاد خط جدید نیز کرده به طوری که در سال ۹۸ توانسته میزان تولید را ۳۰ درصد افزایش دهد. ستبران در نظر دارد راه‌اندازی خط ۴ را نیز برای سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ به جهت افزایش تولید عملیاتی کند.

شرکت تولیدی سرام دیرگداز شرکت تابعه ستبران بشمار می رود که ۴۹.۸ درصد سهام آن را در اختیار دارد. همچنین شرکت صنایع سرما آفرین با ۶۷.۴ درصد، شرکت هوا آفرین ۰.۰۱ درصد، مددکاری امام زمان ۰.۰۸ درصد و سایر اشخاص حقیقی با ۳۲.۴۳ درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ