کد خبر: ۱۶۵۹۰۶
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹

درخواست معاون وزیر صنعت از سیمانی ها برای فروش محصولات در بورس کالا

درخواست معاون وزیر صنعت از سیمانی ها برای فروش محصولات در بورس کالا

معاون وزیر صنعت با توجه به موانع تولید در صنعت سیمان گفت: شرکت ها می توانند با رعایت موازین قانونی از بستر بورس کالا برای فروش محصولات اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،عباس تابش در جلسه‌ بررسی مشکلات و موانع تولید و عرضه سیمان در بازار و نیز سیاست گذاری های تعیین نرخ این محصول در سطح استان فارس با اذعان به مشکلات موجود و تایید موانع مطروحه از متولیان این صنعت خواستار بررسی و تبیین راهکارهایی جهت کنترل قیمت ها بر اساس مصوبات قانونی و رفع کمبود این فراورده و جلوگیری از رشد بی رویه قیمت ها در بازار شد.

وی افزود: صنعت سیمان در مقایسه با دیگر صنایع به دشواری های تولید از سود دهی کمتری برخورد دار است و از این لحاظ مظلوم قلمداد می شود. با توجه به خط مشی این سازمان که حمایت از تولید و مصرف را دنبال می کند، امید می رود در سیاست های قیمت گذاری و تعامل با مجمع امور صنفی صنعت سیمان با تصمیمات کارشناسانه تدابیری اتخاذ شود که نتایج مثبت حاصل از آن همزمان ابتدا منافع تولید کننده و در ادامه رضایت مصرف کننده را شامل شود.

تابش ادامه داد: با توجه به اظهارات و تشریح مشکلات و موانع تولید در صنعت سیمان منعی برای ورود تولید کنندگان این صنعت به بورس کالا و خدمات وجود ندارد و کارخانجات سیمان می توانند با رعایت موازین قانونی از این بستر نیز برای فروش محصولات اقدام کنند.

بنابراین گزارش، مدیران عامل کارخانجات سیمان نیز در این جلسه در دفاع از حقوق تولید کنندگان از نوسانات بازار که تهیه اقلام اصلی و مواد مورد نیاز تولید را با توجه به تورم قیمت ها با مشکلات عدیده ای همراه کرده و عرصه را برای تولید هر روز تنگ تر از قبل می کند، ابراز نگرانی کردند. روند کنونی هزینه های گزافی را بر دوش شرکت های تولیدی تحمیل کرده که با ادامه این روند و عدم چاره اندیشی از سوی مسئولان، چرخ تولید قطعا به مشکلات جدی برخواهد خورد.

تولیدکنندگان سیمان خواستار توجه ویژه دست اندرکاران در رفع موانع و نیز افزایش عادلانه قیمت برای حمایت از صنعتگران تا سر حد امکان شدند. در ادامه نیز با ارائه آمارهایی که نشانگر رشد شدید هزینه های وارده بر تولید بود به توضیح درخصوص موانع جاری پرداختند که اگر برای تهدید های مطرح شده راهکاری اندیشه نشود، شرکت های تولید کننده سیمان جهت ادامه حیات ناچار به ارائه محصولات در بورس کالا و خدمات برای فروش خواهند بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ