کد خبر: ۱۶۷۷۷۸
۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۲/۱۹

اثر ۲ عامل مهم سیاسی بر بورس و پیش بینی بهترین بازدهی در مقایسه با رقبا
کارشناس بازارسرمایه بررسی کرد:

اثر ۲ عامل مهم سیاسی بر بورس و پیش بینی بهترین بازدهی در مقایسه با رقبا

کارشناس بازارسرمایه با اشاره به اثر دو عامل مهم سیاسی برجام و انتخابات ریاست جمهوری بر بورس ، پیش بینی کرد بورس در صورت رفع ابهامات، بهترین بازدهی را نسبت به بازارهای رقیب خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مصطفی صفاری به عدم اثر تصمیمات جدید سازمان بورس و سران قوا بر بازار سهام اشاره کرد و با اعلام اینکه بازار سهام تحت تاثیر دو عامل مهم سیاسی و اقتصادی قرار دارد به ایرنا گفت موضوع سیاسی به دو قسمت برجام و انتخابات ریاست جمهوری تقسیم می شود و ابتدا باید مسئله برجام برطرف و مشخص شود که آیا توافقاتی صورت می گیرد یا خیر؟

وی ادامه داد: از سوی دیگر باید تکلیف نامزدهای ریاست جمهوری مشخص و درباره بازار سرمایه اعلام مواضع کنند تا یکی از ابهامات فعلی بازار سرمایه برطرف شود که در شرایط فعلی از کمبود منابع و نبود نقدینگی رنج می برد ولی در صورت کاهش نرخ ارز، مسکن و طلا، نقدینگی های خارج شده از بازار دوباره وارد بورس می شوند و زمینه روند صعودی فراهم خواهد شد.

این کارشناس افزود: بدون شک بازار سهام دوباره به مدار صعودی باز می گردد و پیش بینی می شود در سال جاری ، بهترین بازدهی را در مقایسه با دیگر بازارها به دست آورد اما زمان شروع روند صعودی بستگی به رفع ابهامات سیاسی و اقتصادی و اجرای مصوبات سران قوا دارد. بنابراین به نظر می رسد روند اصلی بازار در هفته نخست خرداد و با اعلام مواضع نامزدها مشخص شود .

صفاری با اشاره به لزوم صبوری سهامداران در وضعیت فعلی ، گفت: اکثر سهام به قیمت های ارزان و تاریخی رسیده اند و سهامداران می توانند با استفاده از این موقعیت اقدام به خرید و سرمایه گذاری در شرکت های بنیادی کنند و به هیچ عنوان بدون تحلیل سرمایه ها را وارد نکنند.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ