کد خبر: ۱۷۸۷۲۸
۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۹/۳

انتقاد از بی دقتی وزیر اقتصاد در انتخاب عضو جدید شورای عالی بورس
نماینده مجلس اعلام کرد :

انتقاد از بی دقتی وزیر اقتصاد در انتخاب عضو جدید شورای عالی بورس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از انتخاب وزیر اقتصاد در معرفی عضو جدید شورای عالی بورس که عضو هیات مدیره بانک خصوصی بود ، انتقاد و اعلام کرد: خاندوزی در انتخاب دقت نکرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احسان ارکانی با انتقاد از این انتخاب وزیر اقتصاد در معرفی علی سعیدی عضو هیات مدیره بانک آینده به عنوان یکی از اعضا جدید شورای عالی بورس به تسنیم، گفت: علت اعتراض به این تصمیم خاندوزی این بود بانک ها یکی از رقبای اصلی بورس و بازار سهام هستند و عضو هیئت مدیره یک بانک خصوصی هم قاعدتا به فکر افزایش سود بانک متوبع باشد اما نباید این فرد را در حوزه بورس گذاشت که مصداق بارز تعارض منافع است.

وی ادامه داد: هر آن شخص از شورای عالی بورس استعفا داد اما وزیر اقتصاد باید قبل از اینکه کار به چنین مرحله ای برسد و نمایندگان و افکار عمومی به این موضوع اعتراض کنند، دقت و از انتصاب تداعی کننده تعارض منافع ، دوری می کرد .

این نمایده مجلس افزود: در این میان فعلا" ضوابط و مقررات مشخص در خصوص انتصاب افراد دارای تعارض منافع نیست اما ‌کلیات طرح مدیریت تعارض منافع در مجلس تصویب شده و بزودی جلوی این گونه موضوعات گرفته می شود. طبق این طرح ، عضویت اعضا هیئت مدیره بانکهای دولتی و خصوصی و موسسات در هر مجموعه ای که دامنه تصمیم گیری ها مرتبط باشد،‌ تخلف است .

ارکانی گفت: بنابراین عضو هیئت مدیره بانک در تمام مجموعه هایی که بخشی از مصوبات و تصمیم گیری ها به حوزه کاری مجموعه فعلی بر گردد، نمی تواند عضو مجموعه هایی مانند شورای عالی بورس، شورای هماهنگی اقتصاد و شورای پول و اعتبار شود مگر اینکه از جای قبلی استعفا دهد.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ