کد خبر: ۴۴۴۲۳
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۴

ایران می تواند با
نشریه انگلیسی:

ایران می تواند با "بیت کوین" از دلار عبور کند

نشریه کوین تلگراف با اشاره به مشکلات پیش آمده با روی کار آمدن دونالد ترامپ و سیاست جدید بانک مرکزی ایران مبنی بر کنار گذاشتن دلار نوشت: ایران می تواند بازار بزرگ بعدی بیت کوین جهان باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نشریه کوین تلگراف نوشت: ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران 10 بهمن در مصاحبه ای تلویزیونی در پاسخ به دستور دونالد ترامپ در رابطه با ممنوع شدن موقتی سفر شهروندان چند کشور از جمله ایران به این کشور اعلام کرد، ایران دیگر در معاملات خود از دلار استفاده نخواهد کرد.

بر اساس بیانیه رسمی بانک مرکزی ایران و گفته های سیف، دولت ایران قصد دارد به استفاده از دلار آمریکا در ایران پایان دهد و یک ارز باثبات که در معاملات بین المللی زیادتر استفاده می شود را جایگزین آن کند.

یک مساله مهم که تحلیلگران در مورد حذف دلار امریکا به عنوان یک پول قانونی در ایران دارند این است که شالوده صنعت نفت در ایران که به طور میانگین سالیانه 41 میلیارد دلار درآمد دارد، دلار است.

تاثیر بر بیت کوین و تقاضای آن

صنعت بیت کوین در ایران بازار بسیار کوچکی دارد. بی تی ایکس کپیتال (BTXCapital) نخستین بازار بیت کوین ایران که در اوت سال 2015 راه اندازی شد به بازار ایران این امید را داد که می تواند به جای دلار از آن به عنوان یک واحد پولی با قابلیت اتکا و امنیت نسبی بیشتر استفاده کند.

بی تی ایکس کپیتال اعلام کرد: ایران با بازاری دارای بیش از 50 میلیون کاربر اینترنت، پتانسیل تبدیل شدن به بازار بزرگ بعدی بیت کوین جهان در سال های آینده را دارد.

گانش جونگ مدیرعامل درگ لت (Draglet) شرکت پشتیبان شبکه بازار بیت کوین که بی تی ایکس کپیتال از آن به عنوان زیرساخت های پایه استفاده می کند، تاکید کرد: احتمال رواج بیت کوین در ایران وجود دارد.

وی در مصاحبه با این نشریه گفت: در ایران به دست آوردن بیت کوین سخت است. راه هایی برای خرید بیت کوین هست اما فرایند آن مشکل و مقادیر خرید کم، اما بازار بزرگ است.

جونگ تاکید کرد: جمعیت بزرگی که به صورت گسترده به اینترنت دسترسی دارند، به معنی یک پتانسیل بزرگ و بکر برای بیت کوین است.شبکه ما تجارت را واقعا آسان می کند. همه کاری که باید انجام دهید، مقداری سپرده گذاری است، سپس می توانید تجارت کنید.

به نوشته کوین تلگراف، همانگونه که در هند در بحبوحه بحران اقتصادی مردم شروع به جست وجوی گزینه های ذخیره ارزش یا دارایی های شبهه طلا مانند بیت کوین کردند، ممکن است اکنون مردم ایران نیز (در شرایط منع استفاده از دلار) به پول هایی مانند بیت کوین که به آسانی قابل نقل و انتقال دارد روی بیاورند.

بنابر این گزارش،بیت کوین به عنوان یک پول دیجیتال، پیشرفت بزرگ بازارهای مالی محسوب می شود و به دلیل ویژگی برخط بودن، شیوه کاملا جدیدی را برای اداره کسب و کارها فراهم می کند. این سیستم که مستقل از بانک های مرکزی عمل می کند، راه حلی است برای مشکلات موجود با بانک ها و رکودهای جهانی است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ