کد خبر: ۱۶۷۳۲۷
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۲/۵

معاملات مشکوک دو بانک،
در روز افت ۱۱ هزار و ۵۲۰ واحدی شاخص رخ داد:

معاملات مشکوک دو بانک، "تاصیکو"، دو شرکت از گروه فلزات اساسی + ۱۰ نماد

در روز افت ۱۱ هزار و ۵۲۰ واحدی شاخص، دو بانک، سرمایه گذاری صدر تامین و دو شرکت از گروه فلزات اساسی به همراه ۱۰ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام همسو با روزهای گذشته با افت قیمت ها آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت 11 هزار و 520 واحدی، کانال یک میلیون و 200 هزارتایی را هم از دست داد.

به این ترتیب، بیش از 3 و 1.2 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به بانک تجارت، بانک ملت، بانک صادرات، بانک کار آفرین به همراه حق تقدم سهام تامین سرمایه نوین با داد و ستد 218، 135، 98، 89 و 74 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 9 تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، گروه پاکشو حاضر در بازار دوم بورس با افت 2.9 درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد 30 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های بانک کارآفرین، کشت و صنعت و دامپروری پارس، بهداشتی ساینا، سرمایه گذاری توسعه آذربایجان، سرمایه گذاری پویا، پدیده شیمی قرن، آهن و فولاد میلاد، نورد آلومینیوم، سرمایه گذاری صدر تامین، تولید نیروی برق دماوند، سیمان ممتازان کرمان، فولاد سپید فراب کویر، بانک گردشگری و مهندسی و ساختمان صنایع نفت مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک کارآفرین و گردشگری، سرمایه گذاری صدر تامین، دو شرکت از گروه فلزات اساسی به همراه 10 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ