کد خبر: ۱۹۲۸۲۷
۰:۰ - ۱۴۰۱/۵/۱۲

وزارت نفت صادرات بنزین ۲۸ سنتی پالایشگاه ها را تکذیب کرد

وزارت نفت صادرات بنزین ۲۸ سنتی پالایشگاه ها را تکذیب کرد

وزارت نفت با اشار به اینکه متولی صادرات بنزین، شرکت ملی نفت ایران، اعلام کرد: صادرات بنزین ۲۸ سنتی پالایشگاه ها صحت ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، وزارت نفت در واکنش به انتشار اخباری در خصوص صادرات بنزین ۲۷ سنتی در بهار سال جاری اعلام کرد: متولی صادرات بنزین ، شرکت ملی نفت ایران است و وزارت نفت خارج از دایره صادراتی بورس انرژی هیچ‌ محموله‌ای صادر نمی‌کند.

بر اساس این گزارش این اخبار مربوط به بنزین غیراستانداردی است که در پالایشگاه‌های کوچک‌مقیاس خصوصی تولید شده‌اند و از آنجا که این پالایشگاه‌ها میعانات گازی را به قیمت 95 درصد فوب منطقه خریداری و سوخت تولید می‌کنند این سوخت غیراستاندارد و غیرقابل استفاده است. این نوع سوخت به‌ دلیل آنکه غیراستاندارد است به وزارت نفت تحویل داده نمی‌شود و در داخل نیز توزیع نمی‌شود و در مبادی رسمی نیز غیرقابل توزیع است. بنابراین قیمت پایین‌تری دارند.

همچنین قیمت‌های درج شده در بعضی سایت‌ها همچون Global Petrol Prices ، عمده‌فروشی نبوده و قیمت خرده‌فروشی است. به همین دلیل نمی‌تواند منبع مناسب و صحیحی برای قیمت‌گذاری بنزین صادراتی ایران باشد.

در سال جاری تنها یک محموله در 24 فروردین‌ و به مقدار 295 هزار بشکه با اکتان 87 درصد صادر شده که پس از رقابت در دایره صادراتی بورس انرژی به بالاترین قیمت یعنی 70 سنت فروخته شد.

تلگرام اصلی بورس پرس :http://t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ