1. شرکت ها
چهارشنبه, ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ ۰۳:۳۲
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کد خبر: 209893
معرفی 10 سهم گران و با قیمت حداکثر 84 هزار تومانی + فهرست سهام ارزان
گزارش بورس پرس از :

معرفی 10 سهم گران و با قیمت حداکثر 84 هزار تومانی + فهرست سهام ارزان

فهرست جدید ۱۰ سهم گران با محدوده قیمتی ۸۴ تا ۲۱ هزار تومانی هر سهم به همراه بیشترین تعداد شرکت ها در یک محدوده قیمتی مشخص و مغرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، قیمت هر سهم شرکت‌های بورسی و فرابورسی براساس اثر حداقل 27 مورد مانند پیش‌بینی درآمد هرسهم، سود توزیع شده در مجمع سالانه، وضعیت صادرات و واردات و ارزبری یا ارزآوری، مزیت‌ نسبی صنعت و شرکت و... تعیین می‌شود اما مهمترین و آخرین عامل در قیمت‌ گذاری هر سهم، وضعیت عرضه و تقاضا و اقبال بازار است.

بر اساس این گزارش با روند نوسانی بازار سهام طی هفته های اخیر، قیمت هر سهم شرکت های بورسی و فرابورسی نیز شاهد تغییراتی بود. به طوری که شرکت روغن نباتی ناب حاضر در تابلو زرد بازار پایه با قیمت 84 هزار و 550 تومان، گرانترین سهم بازار تا دوم خرداد ماه است.

این شرکت بسیار کوچک با سرمایه 2 میلیارد تومانی در گروه محصولات غذایی قرار گرفته و سهامدار حقیقی به همراه سرمایه گذاری خانه های بهتر شرق مالکیت 35.47 و 35.1 درصد سهام آن را در اختیار دارند.

پتروگامرون هم که در بازار SME فرابورس حضور دارد با قیمت 73 هزار و 580 تومان در رتبه دوم این رده بندی قرار گرفت. گروه امیر نیز با حضور در تابلو زرد بازار پایه با قیمت 42 هزار و 630 تومان در رتبه سوم سهام گران قرار گرفت.

در ادامه هم شرکت های فروشگاه رفاه، آرین توسکا، قند نقش جهان، کابل تک، گروه صنعتی ملی، سموم علف کش و پتروشیمی اصفهان با محدوده قیمتی 37 هزار و 215 تا 21 هزار و 880 تومانی هر سهم قرار گرفتند.

همچنین ارزان ترین سهم بازار سهام به پتروشیمی فسا، پتروشیمی جهرم، پتروشیمی داراب، شستا، بیمه هوشمند فردا، کارخانجات مخابراتی ایران و بانک دی به ترتیب با قیمت 110.9، 128.6، 137.6، 141.4، 150.8، 153.7 و 160.8 تومان برای هر سهم تعلق دارد.

در این میان، بررسی های بورس پرس نشان می دهد قیمت هر سهم 13 شرکت از جمله پارس الکتریک، چهار پتروشیمی پردیس، زاگرس، خراسان و مارون و پلی پروپیلن جم در محدوده 20 تا 15 هزار تومانی، 8 شرکت در محدوده قیمتی کمتر از 15 تا 10 هزار تومان از جمله پتروشیمی نوری، سیمان ساوه، پتروشیمی امیرکبیر و چوب خزر کاسپین، 63 شرکت در محدوده قیمتی کمتر از 10 تا 5 تومانی از جمله چهار پتروشیمی بوعلی سینا، جم ، خارک و غدیر ، معدنی دماوند، 330 شرکت در محدوده قیمتی کمتر از 5 تا هزار تومانی از جمله هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، چهار پالایشگاه بندرعباس، شیراز، تبریز و لاوان، گروه مپنا و بورس کالا حضور دارند. 165 شرکت هم در محدوده قیمتی کمتر از هزار تا 500 تومانی از جمله نورد و لوله اهواز، بانک ملت، فولاد مبارکه، پالایشگاه تهران و اصفهان، گل گهر، چادرملو و ملی مس قرار گرفته اند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
ارسلان | ۱ سال پیش
در مورد ارزانترین سهمهای بازار اشتباه عنوان کردین چون ما سهم ارزانتر و زیر ۱۰۰ تومان داریم تو بازار !! سهام شرکتهای عدالت استانی نمونش وسکرمان ، وساغربی ، وساشرقی ، وسکرشا ، وسگیلا ، وسکرد که الان نزدیک به دوسال هست بسته هستن در آخرین روز معامله قیمت حدود ۴۳ تومان را روی تابلو بورس دارن ، جالبه سرمایه بخش زیادی از سهامداران را به علتهای واهی نزدیک به دو ساله مسدود کردن و این سهام‌الان بستن
0
0