1. بورس ها
یکشنبه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۳:۳۰
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 214037
جزئیات عرضه های اولیه، گشایش نمادها و پذیرش شرکت‌ها در فرابورس
مدیرعامل اعلام کرد:

جزئیات عرضه های اولیه، گشایش نمادها و پذیرش شرکت‌ها در فرابورس

مدیرعامل فرابورس با اشاره به جزئیات عرضه های اولیه و گشایش نمادها در ۵ ماه سال از افزایش ۱۶۰ درصدی پذیرش شرکت‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی شیرازی با بیان اینکه در پنج ماه سال گذشته، 5 شرکت پذیرش شد در حالی که سال جاری به 13 شرکت رسید، گفت: از فروردین تا پایان مرداد، عرضه اولیه 10 شرکت و گشایش نماد 4 شرکت در فرابورس رقم خورد. همچنین پذیرش 4 شرکت نیز در جلسات آتی بطور مجدد بررسی خواهند شد.

وی افزود: تمامی معیارها و ضوابط پذیرش شرکت‌ها در دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس بطور شفاف مشخص شده و طبق این معیارها عمل می‌شود.هیچ‌گونه برخورد سلیقه‌ای در فرایندهای پذیرش صورت نمی‌گیرد. پرونده‌ها و مدارک متقاضیان پذیرش در جلسات هیات پذیرش، طرح و به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مطابقت آن با ضوابط موجود در دستورالعمل سنجیده شود.

شیرازی ادامه داد: هدف فرابورس کمک به شرکت‌ها برای تامین مالی با استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه است و به همین منظور بازارهای متنوعی طراحی کرده تا شرکت‌های کوچک و بزرگ با رعایت قوانین بازار و در نظر گرفتن حقوق سهامداران، بتوانند وارد این بازار شوند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید