کد خبر: ۴۳۶۵۸
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶

مذاکره با 2 شرکت پرداخت برای اتصال به پرداخت های بین المللی
مدیراداره نظام های پرداخت بانک مرکزی خبر داد:

مذاکره با 2 شرکت پرداخت برای اتصال به پرداخت های بین المللی

مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی از مذاکرات با دو شرکت بین المللی پرداخت برای اتصال نظام بانکی ایران به پرداخت های بین المللی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی اوایل سال جاری از آغاز رایزنی با 2 شرکت پرداخت بین المللی JCB ژاپن و UPI چین خبر داده بود که داود محمدبیگی به ایرنا گفت: مذاکره و تعامل با شرکت های بین المللی پرداخت با هدف اتصال شبکه بانکی ایران به نظام پرداخت های بین الملل پس از برجام آغاز شده است. البته این شرکت ها با ملاحظاتی کار را به جلو می برند.

وی با بیان اینکه اکنون در حوزه فناوری و زیرساخت وضعیت خوبی وجود دارد و در عمل وارد مباحث اجرایی این اتصال ها شده ایم، احتمال داد در چند ماه آینده زیرساخت های لازم در این زمینه شکل گیرد.

محمدبیگی با برشمردن موانع ورود شرکت های پرداخت به بازار ایران، گفت: بخشی از شرکت های بین المللی پرداخت، آمریکایی هستند که در عمل بخاطر تحریم های اولیه امکان همکاری با آنها وجود ندارد. 2 شرکت برای ورود به بازار ایران ابراز تمایل کرده اند و در زمان حاضر مقدمات کار در حال انجام است.

وی افزود: در پی یافتن راهکارها و ترغیب این شرکت ها برای ورود به بازار ایران هستیم زیرا ورود آنها سبب تقویت نظام پرداخت در کشور می شود.

این مقام مسئول ایجاد اتصالات منطقه ای به جای استفاده از شرکت های بین المللی را یکی از رویکردهای مورد نظر بانک مرکزی عنوان کرد و گفت: می توان با ایجاد اتصال های منطقه ای از جمله خاورمیانه و کشورهای منطقه این روابط را پیگیری و اجرایی کرد.

محمدبیگی، بر انسجام بیشتر بانک ها در ارتباطات بین المللی تاکید کرد و گفت: متاسفانه در شبکه بانکی هم صدایی و یکپارچگی در سطح مورد انتظار وجود ندارد و بانک ها برای کسب بازار بیشتر با یکدیگر رقابت می کنند. بانک مرکزی قصد ایجاد مانع و محدودیت برای بانک ها برای اتصالات بین المللی ندارد، از این رو برخی بانک ها برای ایجاد این ارتباطات از بانک مرکزی درخواست مجوز کرده اند.

انتهای پیام 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ