کد خبر: ۱۱۴۷۶۳
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱

برنامه افزایش سرمایه ایران خودرو از تجدید ارزیابی زمین / درصد احتمالی و زمان
در گزارش تفسیری مدیریت اعلام شد:

برنامه افزایش سرمایه ایران خودرو از تجدید ارزیابی زمین / درصد احتمالی و زمان

هیات مدیره ایران خودرو در گزارش تفسیری مدیریت اعلام کرد برنامه افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی زمین دارد که درصد آن مشخص نیست ولی احتمالا" بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ درصد و در صورت تصویب ، سال آینده عملی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی طی سال های اخیر موضوع افزایش سرمایه ایران خودرو مطرح بوده که در آخرین رویداد ، هیات مدیره این شرکت  در گزارش تفسیری مدیریت اعلام کرد با توجه تمدید معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، پس از پایان سال مالی افزایش سرمایه در دستور کار قرار می‌گیرد.

براساس این گزارش، پیگیری های بورس پرس از این موضوع نشان داد که "خودرو" در شرایطی 3 برابر سرمایه اسمی 1.53 هزار میلیارد تومانی زیان انباشته دارد و تنها خروج از این وضعیت افزایش سرمایه است که موضوع افزایش سرمایه از محل زمین در سال 94 هم مطرح و در آن زمان قرار بود 240 درصد افزایش سرمایه پیشنهاد شود اما با توجه به جهش قیمت املاک و زمین و لزوم بررسی کارشناسان در اعلام نهایی ارزش زمین ، فعلا" درصد مدنظر ایران خودرو برای افزایش سرمایه مشخص نیست ولی در محدوده 240 تا 500 درصد و شاید بیشتر است.

از سوی دیگر ، نکته مهم در افزایش سرمایه این شرکت از تجدید ارزیابی دارایی‌ها مربوط به لزوم تصویب قانون 5 ساله و بودجه سال آینده است . بنابراین حتی در صورت تصویب مجلس و طی مراحل قانونی و موافقت سازمان بورس ، افزایش سرمایه ایران خودرو در سال آینده خواهد بود و باید منتظر اعلام پیشنهاد هیات مدیره در مورد درصد افزایش سرمایه بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ