کد خبر: ۱۱۸۵۵۹
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳

دو مشکل اصلی تجارت ایران و روسیه از نگاه رئیس اتاق مشترک

دو مشکل اصلی تجارت ایران و روسیه از نگاه رئیس اتاق مشترک

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه با انتقاد از ممنوعیت‌های بی‌رویه و بدون ارزیابی در صادرات گفت: نقل و انتقالات مالی و حمل‌ونقل دو مشکل عمده تجارت بین ایران و روسیه است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هادی تیزهوش تابان در مورد وضعیت تجاری ایران و روسیه به فارس گفت: با توجه به دیدار رئیس گمرک دو کشور مباحثی درباره تسهیل روابط گمرکی و تجاری مطرح شد که در صورت تحقق می‌تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

وی افزود: در این دیدار در مورد کریدور سبز گمرکی، تبادل ارزشی کالا و پذیرش فرم الکترونیکی گواهی مبدا تصمیماتی اتخاذ شده که هر کدام در بهبود روند تجاری موثر است.

این مقام مسئول با اشاره به مشکلات حمل‌ونقل و انتقالات مالی بین دو کشور ادامه داد: با توجه به ممنوعیت‌های بی‌رویه و بدون ارزیابی در صادرات کالا نمی‌توان امیدوار بود که روند صادرات ایران به روسیه مانند سال 2018 باشد.

تابان از رشد 36 درصدی صادرات ایران به روسیه در سال 2018 نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه نیز در سال 2018 نسبت به سال قبل 2 درصد رشد داشته و به 1 میلیارد و 740 میلیون دلار رسیده است.

وی گفت: رقم صادرات ایران به روسیه در سال 2018 به ارزش 533 میلیون دلار رسید در حالی که در سال 2017 این رقم 392 میلیون دلار برآورد شده بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ