کد خبر: ۱۴۶۴۸۵
۰:۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹

بزرگترین بانک های بورس و دولت بازهم فروشنده شدند:
مانند سال های قبل و در روزهای آخر :

بزرگترین بانک های بورس و دولت بازهم فروشنده شدند: "فولاد، وبانک و رتاپ "

بانک تجارت و بانک ملی ایران مانند سال های قبل و در هفته های آخر سال فروشنده ۱.۱ ، ۶۳ و ۱۳ درصد از سهام فولادمبارکه ، سرمایه‌گذاری‌ توسعه‌ ملی‌ و تجارت الکترونیک پارسیان شدند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق روال سال های قبل ، بانک ها و شرکت های مادر و هلدینگ با نزدیک شدن به پایان سال ، آماده واگذاری و عرضه بلوکی سهام شرکت های بورسی و فرابورسی شدند و این جریان در هفته های پایانی سال جاری با برنامه دو بانک ملی و تجارت شروع شد که دو سه سال اخیر هم تکرار اما بی نتیجه مانده است.

به این ترتیب ، بانک تجارت ابتدا چهارشنبه 7 اسفند اقدام به عرضه دو میلیارد و 299 میلیون سهم فولادمبارکه معادل 1.1 درصد می کند که به صورت نقد و با قیمت پایه هر سهم 490 تومان روانه میز فروش بازار اول معاملات بورس خواهد شد . با توجه به ارزش پایه 1.1 هزار میلیارد تومانی و فروش نقد این بلوک ، باید منتظر ماند و دید آیا خریداری حاضر خواهد شد یا باز هم این عرضه ، نمایشی خواهد بود ؟

این بانک که با سرمایه 22.3 هزار میلیارد تومانی ، بزرگترین بانک و شرکت بورسی بشمار می رود 28 اسفند مانند دو سال پیش هم اقدام به عرضه 13.41 درصد از سهام شرکت تجارت الکترونیک پارسیان خواهد کرد که مشتمل بر 488 میلیون و 580 هزار سهم به قیمت هر سهم 690 تومان و به صورت 40 نقد و باقی در دو قسط 6 ماهه و سود 18 درصدی است.

بانک ملی ایران که بزرگترین بانک دولتی است، برای سومین سال متوالی در آخرین روز کاری سال یعنی 28 اسفند ، بلوک 63.18 درصدی سرمایه گذاری گروه توسعه ملی را آماده واگذاری کرده که با در نظر گرفتن ارزش پایه 18.8 هزار میلیارد تومانی و شرایط فروش ، امکان فروش آن سخت و بعید به نظر می رسد.

بلوک "وبانک" شامل بیش از 10 میلیارد و 267 میلیون سهم است که به قیمت پایه هر سهم 1840 تومان و به صورت 50 درصد نقد و باقی در 10 قسط مساوی با فاصله زمانی 6 ماهه و سود 18 درصدی ، برای فروش آمده شده تا در صورت فروش زمینه خروج از ترکیب سهامداری این هلدینگ 1.6 هزار میلیارد تومانی فراهم شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ