کد خبر: ۳۰۶۰۲
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۳/۳

نظر عبده تبریزی درباره طرح اخذ مالیات از معاملات کوتاه مدت در بازارسهام

نظر عبده تبریزی درباره طرح اخذ مالیات از معاملات کوتاه مدت در بازارسهام

عضو شورای عالی بورس با اعلام اینکه ادغام، تنها راه نجات صنعت بانکداری است ، درباره طرح اخذ مالیات از معاملات کوتاه مدت نگر در بازار سهام اظهار نظر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسین عبده تبریزی عضو شورای عالی بورس در برابر این پرسش فارس که چه زمانی بازار سهام از رخوت و شرایط خنثی خارج خواهد شد؟ گفت: نمی توانم روند پیش رو را پیش بینی کنم. چون اطلاعات جدیدی از رخدادهای درونی بازار ندارم و در بازار نیستم. اما همچنان روندهای عمومی را پیگیری می‌کنم.

وی درباره طرح اخذ مالیات از معاملات کوتاه مدت نگر (نوسان گیری) گفت: چون سفته بازی بسیار بالا است ، شاید هنوز صلاح بر این باشد که این ایده مورد بررسی قرار گیرد، ولی باید وقت مناسب آن را پیدا کرد. به نظر می رسد در شرایط خوب بازار اخذ این مالیات از معاملات نوسانگیری کمتر از سه ماه ، شاید کمی به بازار سهام کمک کند که به سمت سرمایه گذاری های بلندمدت جریان پیدا کند.

دبیر کل اسبق بورس تهران با اشاره به وضعیت صنعت بانکداری گفت: در بازار سرمایه ایران ناگزیریم که بسیار فراتر از گزارش ها و صورت های مالی شرکت ها حرکت کنیم و سطح تحلیل های خود را افزایش دهیم.

عبده تبریزی با بیان اینکه عملکرد ضعیف بانکها تنها ناشی از اقتصاد کلان کشور نیست، عنوان کرد: این نگرانی وجود داد که هنوز نمی دانیم تا چه میزان باید به ارقام اعلام شده ترازنامه‌ای از سوی بانک ها اعتماد و اتکا کرد. لحاظ کردن وجه التزام در سود بانک ها و عدم دریافت ذخیره مشکلی است که در حال حاضر از سوی بانک ها اعمال و هیچ ایرادی نیز به آن وارد نمی شود.

وی برخی از ارقام اعلامی از سوی بانک ها را نگران کننده دانست و دارایی های فیزیکی بانک ها را مورد اشاره قرار داد و گفت:صنعت بانکداری در میان مدت به واسطه مشکلات خود، سود کمتری را برای سهامداران خود محقق خواهد کرد. رفع مشکلات صنعت بانکداری در گرو افزایش سرعت کنترل بانک مرکزی بر این صنعت است و در این میان تنها موضوع روشن در نظام بانکی را که از امکان توسعه برخوردار است، پایین بودن مجموع اعتبارات اعطایی آن است که می تواند توسعه یابد.

مشاور مدیریت و تأمین مالی وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از پرداخت نرخ های بالا برای سپرده های سرمایه گذاران از سوی برخی از بانک و موسسات مالی و اعتباری، از این اقدام به عنوان عاملی نام برد که سبب شده است، تا دیگر بانک ها نیز مجبور به پرداخت چنین نرخ هایی به سپرده گذاران خود شوند.

عبده تبریزی با بیان اینکه در حال حاضر بهترین بانک های ایران توان پرداخت سود هایی با نرخ 20 درصد را ندارند، از ادغام بانک ها در جهت تجدید ساختار صنعت بانکی و کاهش نرخ سود بانکی به عنوان راه حلی نام برد که صنعت بانکداری کشور ناگزیر به اجرای آن است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۳/۳
3
0
پاسخ
با این نظرات .... این آقا اکثر افراد پولشون میکشن از بازار بیرون. من دوست دارم الان بخرم فردا بفروشم. مالیات نمیدم پولم میکشم بیرون میبرم تو بازار بورس کشورهای اطراف و فارکس. پایه این بازار بر اساس نوسانگیری هیچ کسی نمیتون تغییرش بده. ....

پاسخ:
» سهامدار | ساعت ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۵/۳/۳
2
0
پاسخ
همین مالیا 1.5 درصدی خرید و فروش کلی پول میشه......

پاسخ:
» کنجکاو | ساعت ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۳/۳
2
0
پاسخ
یادمان نمی رود در زمان صدرات شما در بورس _ چه

بلاییسر سهامداران که نیامد !! آن موقع شرکتی

تعدیل مثبب میداد ولی منفی باز میشد!! و بر عکس !

به عبارتی بازار بورس تحلیل پذیر نبود و به تخم مرغ

شانسی تبدیل شده بود !! یا شانسو یا اقبال !! نباید با

نگاه محافظه کارانه جلوی روند طبیعی بازار را گرفت و

هر روز یک قانون جدید و دستو پا گیر وضع کرد! !
» ناشناس | ساعت ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۳/۳
6
0
پاسخ
نظرات اقای عبده خیلی قدیمی شده و در بازار امروز کاربرد ندارد.ایشان اعتقاد شدیدی به بساز بفروشی دارند که خوشبختانه با رکود حاصر ممکن نیست.اگر از معامله گران کوتاه مدت مالیات بیشتر گرفته شود باید در مقابل به معامله گران بلند مدت هم سود بیشتری داد چه کسی میتواند سود حتمی در بلند مدت را تضمین کند. مثلا خود بنده سهام بانک صادرات را 3 سال قبل 130 تومن خریدم الان زیر 100 تومنه یعنی در بلند مدت بیشتر از 30 درصد از اصل سرمایه هم کم شده که با تورم بیشتر از 80درصد میشود.حالا اقای عبده میتواند ضرر مرا جبران کند؟ ضمنا سفته بازها هم اکثرا خود حقوقیها هسنن نه حقیقی بینوا مگر چقدر سرمایه دارند که در بازار اثرگذار باشند؟
» ناشناس | ساعت ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۵/۳/۳
3
0
پاسخ
ایشون ......... بورس یعنی نوسانگیری در همه جای دنیا. من شبندر 760 خریدم دقیقا 23 ماه قبل. انوقت آقای عبده میفرمایند کمتر از 3 ماه مالیات. 23 ماه با سهم موندم بدبخت شدم.

پاسخ:
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ