کد خبر: ۴۴۴۲۵
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۴

ایران خودرو مهمترین قرارداد تاریخ صنعت را اسفند نهایی می کند
یکه زارع:

ایران خودرو مهمترین قرارداد تاریخ صنعت را اسفند نهایی می کند

مدیرعامل ایران‌خودرو گفت: مهم‌ترین قرارداد تاریخ صنعت خودروی برای تولید پلتفرم ملی تا ماه آینده با همکاری شرکت ایتالیایی – آلمانی نهایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هاشم یکه‌زارع در همایش بین المللی صنعت خودروی ایران گفت: اسفندماه قرارداد همکاری با شرکت طراحی خودروی ایتالیایی – آلمانی برای تولید پلتفرم ملی در ایران و قطعاتی چون موتور، گیربکس و اکسل نهایی می شود. این قرارداد مهم‌ترین قرارداد تاریخ صنعت خودروی ایران برای تولید پلتفرم ملی خواهد داد.

وی با اشاره به هدف کسب رتبه پنجم تولید خودرو در آسیا تا سال 1404 ، ادامه داد: تا آن زمان سال، ایران‌خودرو سالانه 1.8 میلیون دستگاه تولید خواهد کرد. در این میان 84 درصد از تولیدخودرو در ایران و کشورهای همسایه با جمعیت 575 میلیون نفری ، متعلق به ایران خواهد بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه خودروهای جهان در سال 2025 به 1.8 میلیارد دستگاه خواهند رسید، افزود: درحالی طی سال جاری تولید خودرو با افزایش 40 درصدی روبرو شده که تاکنون حدود 21.2 میلیون دستگاه عرضه شده است.

به گفته یکه زارع، طی سال میلادی 2016، ارزش تولید داخلی صنعت خودرو و گردش خدمات پس از فروش ، حدود 20 و 14 میلیارد دلار برآورده شده است.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ