کد خبر: ۱۶۴۴۶۸
۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲

وعده تامین مالی ۱۵ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا / ۴ اصل در بهبود اوضاع
رئیس کل بانک مرکزی خبر داد:

وعده تامین مالی ۱۵ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا / ۴ اصل در بهبود اوضاع

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اثر رعایت چهار اصل در بهبود اوضاع صنعت خودرو ، وعده تامین مالی ۱۵ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی در جریان بازدید از ایران خودرو و با اعلام رضایت از عملکرد دو ساله خودروسازان، گفت: حمایت‌های بانکی از صنعت خودرو و با هدف جهش 50 درصدی محصولات ادامه دارد و قرار است 15 هزار میلیارد تومان تامین مالی شامل 10 هزار میلیارد تومان انتشار اوراق گام و 5 هزار میلیارد تومان وام بانکی به ایران خودرو و سایپا تعلق گیرد .

وی ادامه داد : استفاده از اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) نقش مهمی در تأمین زنجیره تولید خودرو ایفا می‌کند و ظرفیت زیادی در تأمین مالی غیرتورمی بخش تولید و صنعت دارد که دستورالعمل های مربوطه سال گذشته به بانک ها ابلاغ و خودروسازان وارد این عرصه شده‌اند. دیگر تولیدکنندگان نیز می‌توانند از این اوراق استفاده کنند.

همتی با اشاره به مصوبات شورای پول و اعتبار برای حل مشکلات این صنعت، افزود: انتظار می رود خودروسازان نیز به وعده ها عمل کنند. در این میان صنعت خودرو در صورت رعایت چهار اصل اصلاح رویه قیمت‌گذاری، نظام عرضه و فروش خودرو، واگذاری اموال مازاد شرکت های خودروساز و نظام زنجیره تامین مالی، به شکوفایی می رسد .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ