کد خبر: ۱۶۶۹۱۱
۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۱/۲۵

تصویب امروز قانون بودجه و آیین نامه اوراق / اثر تاخیر بانک مرکزی در کسری بودجه
رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:

تصویب امروز قانون بودجه و آیین نامه اوراق / اثر تاخیر بانک مرکزی در کسری بودجه

رئیس سازمان برنامه و بودجه از تصویب امروز قانون بودجه ۱۴۰۰ و آیین نامه اوراق توسط هیات دولت خبر داد و گفت: بانک مرکزی در تبدیل ارز به ریال دچار تاخیر بوده و بزرگترین بدهکار دولت است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدباقر نوبخت با اعلام اینکه تصویب امروز ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۴۰۰، افزایش حقوق کارکنان، آیین نامه اوراق و آیین نامه اجرایی تبصره ۵ در جلسه هیات دولت در خصوص ۸۹ هزار میلیارد بودجه متناسب سازی حقوق بازنشستگان گفت: احکام باز نشستگان باید بر اساس این مبلغ مصوب صادر شود. برای این منظور جلساتی با شریعتمداری و سالاری بزگرار و اقداماتی انجام خواهد شد .

وی ادامه داد: افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری براساس بند ۲ و ۳ تبصره ۱۲ انجام می شود. این در حالی است که رشد حقوق در سازمان تامین اجتماعی نیازمند تشکیل جلسه شورای عالی در وزارت کار ورفاه اجتماعی است.

نوبخت در واکنش به ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر استقراض دولت از بانک مرکزی ، توضیح داد: طبق گزارش وزیر نفت،  پول حاصل از صادرات به حساب بانک مرکزی واریز شده اما این بانک در تبدیل ارز به ریال دچار تاخیر بوده و بخشی از کسری بودجه دولت به همین دلیل است. به همین دلیل بانک مرکزی بزرگترین بدهکار دولت است. علاوه بر این در شرایطی که دولت اندوخته مالی در بانک مرکزی دارد چه نیاز به چاپ پول است؟

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ