کد خبر: ۱۵۶۶۳۱
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۵/۱۹

برنامه سهم بازار پایه ای برای افزایش سرمایه، عرضه اولیه زیرمجموعه و ...

برنامه سهم بازار پایه ای برای افزایش سرمایه، عرضه اولیه زیرمجموعه و ...

اهم اقدامات پیش روی شرکت آهن و فولاد میلاد از جمله تبدیل شدن به هلدینگ چند رشته ای، ارتقا به بازار بالاتر، افزایش سرمایه از محل سود، عرضه اولیه سهام زیرمجموعه در بورس و ... اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت آهن و فولاد میلاد که در سال 90 تاسیس و در همان سال در بورس تهران پذیرفته شده در راه ایجاد ظرفیت های تازه ای قرار دارد. تبدیل شدن به هلدینگ چند رشته ای و ارتقا به بازار بالاتر، افزایش سرمایه از محل سود انباشته در دو ماه آینده ، آماده سازی شرکت های زیرمجموعه و عرضه در بورس،  توسعه معدن بور و احداث کارخانه اسید بوریک از اهم اقدامات پیش روی این شرکت درآستانه تحول هستند.

"بمیلا" که سهام آن عمدتاً در مالکیت اشخاص حقیقی است دارای شرکت زیرمجموعه فعال به نام های ارزش آفرینان میلاد، نفت میلاد پارس و یک شرکت در آستانه ثبت به نام میلاد برنا ابرار است.

شرکت ارزش آفرینان میلاد که متولی مدیریت سبد سهام شرکت است دارای پورتفوی سهامی به ارزش 160 میلیارد تومان بوده که شامل حدود 55 میلیارد تومان ارزش افزوده است و انتظار می رود با رشد 30 درصدی بازار سرمایه تا پایان سال ارزش افزوده آن به 100 میلیارد تومان برسد.

شرکت نفت میلاد پارس هم یک شرکت دانش بنیان تولید و تصفیه روغن صنعتی با ظرفیت 170 هزار تن است. اگرچه به دلیل مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه ظرفیت تولید کاهش یافته اما اخیرا  مذاکراتی با برخی شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی و پالایشی صورت گرفته تا از ظرفیت های خالی شرکت جهت سرویس دهی به شرکت های ثالث استفاده شود . رشد ظرفیت تولید قطعا حاشیه سود شرکت را بهبود خواهد بخشید .بر اساس آمار تولید و فروش 6 ماهه اول 98 و با توجه به رشد قیمت دلار ، رشد فروش تا مرز 200 میلیارد تومان دست یافتنی به نظر می آید که در آن صورت به هر سهم "بمیلا" حدود 70 تومان سود از این ناحیه اختصاص خواهد یافت.

شرکت آهن و فولاد میلاد به منظور تکمیل سبد سرمایه گذاری ها اقدام به سرمایه گذاری در شرکت میعاد نگین ابرار و معدن بور در منطقه ماه نشان زنجان کرده است . بهره برداری از معدن بور به دلیل کم نظیر بودن این معدن، فرصت بسیار خوبی را در اختیار "بمیلا" قرار خواهد داد . بور  یکی از مواد معدنی پرکاربرد در صنایع مختلف است و تنها شرکتی که سابقه تولید بور داشته و در بازار سرمایه نیز حاضر است، معدنی دماوند است .

ذخیره احتمالی معدن پیش از فاز بهره برداری 800 تن برآورد شده در حالی که داده های استخراجی میزان ذخائر را بسیار بیشتر از مقدار فوق نشان می دهند.ضمن آنکه باطله های معدن نیز قابل فروش هستند. همچنین احداث کارخانه های فرآوری و تولید اسید بوریک با خلوص 65 درصد که در دست مطالعه است، تولید این محصول ارزش افزوده را تا حد 4 برابر میانگین بالا می برد و با توجه به صادراتی بودن محصول و هزینه های ریالی پایین آن اهرم دلاری شرکت بسیار بالا ارزیابی می شود.

برآورد سود تلفیقی سال 99 شرکت آهن و فولاد میلاد نشان می دهد از مجموع 215 میلیارد تومان سود تلفیقی برآورد شده 40 میلیارد تومان متعلق به فعالیت بازرگانی، 80 میلیارد تومان ازآن شرکت ارزش آفرینان میلاد و 90 میلیارد تومان هم به شرکت میلاد برنا ابرار تعلق دارد .با احتساب این میزان رشد و با درنظر گرفتن حاشیه سود خالص برآورد می شود حدود 40 میلیارد تومان سود نصیب شرکت آهن و فولاد میلاد شود.

"بمیلا" که در حال حاضر درآمد آن در شرکت اصلی از محل خرید و فروش مقاطع فولادی است در حال تبدیل شدن به یک هلدینگ چند رشته ای است و افق روشنی را در فراسو به نمایش می گذارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ