کد خبر: ۱۵۴۱۰۹
۰:۰ - ۱۳۹۹/۳/۱۲

اشتباه در ارقام عملکرد اردیبهشت و ۸ ماهه پتروشیمی بورسی

اشتباه در ارقام عملکرد اردیبهشت و ۸ ماهه پتروشیمی بورسی

پتروشیمی پردیس با انتشار عملکرد اردیبهشت و ۸ ماهه ، بالغ بر ۱.۳ هزار میلیارد تومان درآمد داشت که باتوجه به فروش ۳.۶ هزار میلیاردی در ۷ ماه به نظر می رسد اشتباهی رخ داده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پتروشیمی پردیس که در بازار اول معاملات بورس حاضر است، گزارش عملکرد اردیبهشت و 8 ماهه منتهی به شهریور 99 را منتشر کرد.

براین اساس، "شپدیس" از فروش اوره صنعتی و آمونیاک بالغ بر 910.9 میلیارد تومان درآمد داشته است. این شرکت در عملکرد 8 ماهه 1.3 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

اما جمع اعداد با هم نمی خواند، سهم در اردیبهشت 192 هزار تن اوره صادر کرده و 910.9 میلیارد تومان فروش اردیبهشت بوده که به نظر باتوجه به فروش 3.6 هزار میلیارد تومانی در 7 ماهه این فروش باید جمع فروش را به 4.5 هزار میلیارد تومان برساند . نرخ اوره صادراتی 2.6 میلیون تومان و نرخ اوره داخلی 2.2 میلیون تومان بوده است.

همچنین پیرو اطلاعیه های شفاف سازی منتشره پیشین در خصوص نرخ فروش اوره داخلی در سامانه کدال هیات وزیران در ۷ مهر سال ۹۸ نرخ فروش کود اوره به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بر اساس نرخ های بورس کالا را مصوب کرده است. بر اساس مصوبه مذکور قیمت فروش کود اوره در کیسه ۵۰ کیلویی درب واحد تولیدی و تحویل به شرکت خدماتی حمایتی کشاورزی به مبلغ ۳۹.۸ هزار تومان ابلاغ کرده است.

سازمان برنامه و بودجه موظف است مابه تفاوت حداقل قیمت کشف شده در بورس کالا در شش ماهه گذشته با قیمت فروش شرکت های پتروشیمی به بخش کشاورزی را پس از حسابرسی یارانه ای در لوایح بودجه سنواتی پیش بینی کند تا پس از تصویب و تخصیص اعتبار توسط وزارت جهاد و کشاورزی در اختیار شرکت های مذکور قرار گیرد.

نحوه اجرا و آثار ناشی از مصوبه مذبور پس از هماهنگی های لازم با وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت و سازمان برنامه و بودجه به اطلاع سهامداران خواهد رسید. تفاوت نرخ اوره تکلیفی با نرخ های علی الحساب منظور شده در دفاتر برای اردیبهشت ماه مبلغ ۲۳۲.۱ میلیارد تومان و برای هشت ماهه منتهی اردیبهشت به مبلغ ۸۸۶ میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ