کد خبر: ۱۶۳۹۴۸
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷

تدوین استانداردهای مقاطع ساختمانی مرهون همکاری های ذوب آهن
رییس سازمان ملی استاندارد خبر داد:

تدوین استانداردهای مقاطع ساختمانی مرهون همکاری های ذوب آهن

رییس سازمان ملی استاندارد ضمن اعلام آمادگی برای ریل گذاری محصول تولیدی در صنعت حمل و نقل ، تدوین استانداردهای مقاطع ساختمانی را مرهون همکاری های ذوب آهن دانست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نیره پیروز بخت به مناسبت سالروز تاسیس ذوب آهن گفت: این شرکت صنایع پایین دستی و بالا دستی بسیاری را برای فعالیت‌ها تعریف کرد و در حقیقت از این مسیر رشد و گسترش صنعت رقم خورد. ذوب‌آهن به دلیل قدمت صنعتی، فراز و نشیب‌های فراوانی را سپری کرد ابتدا قرار بود این کارخانه در کرج ساخته شود، سپس به اصفهان منتقل شد. "ذوب‌" نماد اراده، تعهد، رشد و توسعه اقتصادی، تعصب به میهن و علاقه به پیشرفت و اراده آهنین برای هرچه بهتر شدن است.

وی توجه ذوب آهن به استانداردهای ملی و جهانی را مورد تاکید قرار داد و افزود: درسال‌های دهه ۸۰ در یکی از محصولات که با استانداردهای ایران و اروپا، ناهمخوان بود باید تغییراتی صورت می‌گرفت که ذوب‌آهن بدون هیچ گونه مقاومتی خود را با این استاندارد وفق داد. این مهم نشان می‌دهد در تمام دوران ها اراده پویایی برای ارتقاء بیش از پیش کیفیت در این مجموعه وجود داشته و دارد.

این مقام مسئول تدوین استانداردهای مقاطع ساختمانی را مرهون همکاری های ذوب آهن دانست و ادامه داد: بین سازمان استاندارد و ذوب‌آهن از سه دهه قبل ارتباط دو سویه وجود داشته و تدوین استاندارد از طرف این سازمان بدون همکاری ذوب‌آهن‌ میسر نمی‌شد. استانداردهای مختلف مانند میلگرد، شمش، تیرآهن،نبشی و تمام مقاطع فولادی با همکاری ذوب‌آهن و سایر شرکت‌ها انجام گرفت این ارتباط همواره دو سویه و توام با هم افزایی بوده است.

پیروزبخت با بیان اینکه تولید ریل آرزوی دیرینه ذوب‌آهن بود تا از این طریق کشور به خودکفایی دست یابد، عنوان کرد: از سال ۹۴ که تولید ریل شروع شد به عنوان سازمان ملی استاندارد برای هرگونه همکاری اعلام آمادگی کردیم تا ریل ایرانی را در صنعت حمل و نقل، ریل گذاری کنیم. این رؤیای حداقل بیست ساله با همت متخصصان ذوب‌آهن به تحقق پیوست و گواهینامه استاندارد محصول ریل نیز دریافت شد که دستاورد بزرگی بشمار می‌رود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ