کد خبر: ۱۶۴۰۵۶
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱

اولین محموله واکسن کرونا در هفته‌های آینده وارد می‌شود/ آغاز واکسیناسیون
رئیس جمهور:

اولین محموله واکسن کرونا در هفته‌های آینده وارد می‌شود/ آغاز واکسیناسیون

رئیس جمهور گفت: دولت مصمم است ظرف هفته‌های آینده با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، عملیات واکسیناسیون را طبق جدول طراحی شده از جامعه هدف آغاز کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن روحانی در جلسه رؤسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا و پس از دریافت گزارش دستگاه‌های ذیربط نظیر بانک مرکزی، وزارتخانه‌های صنعت و بهداشت در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای تأمین ارز و منابع مورد نیاز برای ساخت، تأمین و واردات واکسن کرونا گفت: تأمین واکسن جزو اولویت‌ها است.

وی افزود: باید در کنار سایر احتیاجات دارویی و تجهیزات پزشکی، واکسن کرونا با اولویت تولید و تأمین شود. اگر تحریم‌ها مانع تراشی‌ها و ایجاد محدودیت‌ها در تأمین منابع خرید واکسن از سوی دولت تروریست ترامپ نبود، قطعاً واکسیناسیون را خیلی زودتر می‌توانستیم آغاز کنیم و این نیز جنایتی بود که آمریکایی‌ها در حق ملت ایران انجام دادند.

رییس جمهور تصریح کرد: به رغم همه این مانع تراشی‌ها و ایجاد محدودیت‌ها، اقدامات لازم برای خرید واکسن انجام شده و اولین محموله مورد تأیید وزارت بهداشت ظرف هفته‌های آتی وارد می‌شود و بلافاصله نیز در چارچوب سند ملی تدوین شده، واکسیناسیون آغاز می‌شود.  به قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و کمیته بهداشتی و درمانی در خصوص تشدید نظارت‌ها مأموریت داده می شود باید تکلیف هر دستگاه نظارتی در خصوص اجرای دقیق دستورالعمل‌ های بهداشتی مشخص شود و در قبال آن پاسخگو باشد.

روحانی عنوان کرد: هر یک از دستگاه‌های نظارتی نیز باید گزارش‌ها را در خصوص نحوه اجرای پروتکل‌ها به سرعت تنظیم و ارسال کنند و با متخلفین و کسانی که این دستورالعمل‌ها را بطور دقیق اجرا نمی‌کنند، برخورد قانونی انجام گیرد. جلوگیری از بروز موج چهارم کرونا که می‌تواند بسیار خطرناک باشد، بسیار مهم است و قطعاً اگر همه دستگاه‌ها با هماهنگی کار کنند، می‌توانیم با بهره‌گیری از تجربیات مهار سه موج قبلی و همراهی مردم در رعایت کامل دستورالعمل‌ها مانع شکل‌گیری موج چهارم شویم.باید نظارت کیفی لازم برای تولید واکسن‌های داخلی انجام شود و همه حمایت‌های لازم صورت پذیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ