کد خبر: ۱۷۵۱۰۶
۰:۰ - ۱۴۰۰/۶/۲۳

افزایش بی سابقه درآمد شرکت‌های کشتیرانی به دلیل رشد تقاضا

افزایش بی سابقه درآمد شرکت‌های کشتیرانی به دلیل رشد تقاضا

افزایش تقاضا برای حمل و نقل دریایی و اختلال در چرخه تأمین کالا ناشی از شیوع کرونا، موجب رشد بی سابقه درآمد شرکت‌های کشتیرانی و هزینه حمل و نقل شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بلومبرگ،افزایش تقاضا برای حمل و نقل دریایی و اختلال در چرخه تأمین کالا ناشی از شیوع ویروس کرونا ،موجب رشد بی سابقه هزینه حمل و نقل شده است.

بر اساس این گزارش، شرکت‌های کشتیرانی در سراسر جهان سطح درآمدی‌ را تجربه می‌کنند که از سال 2008 تاکنون بی‌سابقه بود. از آنجا که 80 درصد کل حمل و نقل جهان بر عهده صنعت حمل و نقل دریایی بین المللی است، افزایش هزینه‌های حمل و نقل تقریبا در تمام بخش‌های اقتصادی جهان اثرگذار بود.

رشد هزینه‌های این بخش به دلیل بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی پس از کاهش محدودیت‌های کرونایی و در پی افزایش تقاضا برای کالا و مواد اولیه است.  همچنین شیوع بیماری ، چرخه تامین کالا در جهان را مختل کرده و باعث تأخیر زیاد در پهلوگیری کشتی‌ها در بنادر شده است.

همه این مسائل باعث شده تا درآمد شرکت‌های کشتیرانی طی ماه‌های گذشته افزایش قابل توجهی یابد. این مسئله به خصوص در حوزه حمل و نقل کانتینری بسیار چشمگیرتر بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ