کد خبر: ۹۷۳۴۰
۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۶/۲۱

پیشنهاد افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودرو / انتقاد از وزارت صنعت
نماینده مجلس مطرح کرد:

پیشنهاد افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودرو / انتقاد از وزارت صنعت

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به پیشنهاد افزایش ۱۷ درصدی قیمت توسط خودروسازان ، از وزارت صنعت بابت عدم تصمیم گیری های درست انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعید باستانی با اعلام اینکه تصمیماتی که برای تنظیم بازار خودرو گرفته شده مقطعی هستند به رادیو گفت: در تصمیم گیری های اخیر وزارت صنعت آنچه مجلس در مدیریت تولید، تأمین مواد اولیه و شبکه توزیع و  اجرای سیاست گذاری های درست انتظار دارد وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در شبکه تامین قطعات و تولید مشکلاتی وجود دارد، افزود: علاوه بر این تغییرات بخش نامه ای وزارت صنعت بر تامین مواد اولیه و ثبت سفارش ها و شبکه توزیع تاثیرگذار است. از طرفی اتخاذ تصمیمات ناگهانی مانند ممنوعیت واردات خودروهای خارجی باعث افزایش قیمت خودرو شد. متاسفانه حوزه های سیاست گذاری، تصمیم گیری و مدیریتی که در وزارت صنعت برای تولید مناسب یک کالا مشاهده می کنیم ضعیف است. تقاضا از وزیر صنعت این است که سریع تر این حوزه را مدیریت کند تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

این نماینده مجلس در رابطه با پیشنهاد خودروسازان مبنی بر افزایش 17 درصدی قیمت خودرو گفت: افزایش قیمت ها باید بر اساس آنالیز قیمت خودرو صورت بگیرد. چرا خودروسازان هزینه های سربار خودروسازی را کاهش نمی دهند؟ چرا مردم باید تاوان حقوق و دستمزد 11 هزار کارمند مازاد سایپا را پرداخت کنند؟ البته تورم، افزایش مواد اولیه تولید و به تبع آن افزایش قیمت را قبول داریم اما عدد آن باید بررسی شود.

باستانی تصریح کرد: نزدیک یک سال است قطعه سازان از خودرو سازان پولی دریافت نکرده اند. ایرادات در این زمینه فقط مربوط به خودرو ساز نیست بلکه ایراد اصلی به وزارت صنعت به عنوان متولی کل صنعت است.اگر سیاست صنعت مشخص بود و خودروسازی به عنوان یکی از صنایع تلقی می شد قاعدتا باید در طول این 40 سال زیرساخت های توسعه ای از جمله تامین مواد اولیه از پتروشیمی های داخل فراهم می شد.دولت ها به اندازه 15 درصد سهام در خودروسازی نقش دارند اما بیش تر از آن دخالت می کنند دولت باید پای خود را از خودروسازی کنار بکشد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ